Kredyt Inkaso Romania angajeaza

Colector Debite full-time (8 ore)

Oras: BUCURESTI

RESPONSABILITATILE POSTULUI:

  • Contactarea clientilor restantieri si preluarea apelurilor in vederea recuperarii sumelor datorate de acestia, aplicand tehnicile si standardele de calitate stabilite
  • Recuperarea sumelor restante datorate de clienti, conform termenelor si procedurilor departamentale, actionand politicos si eficient
  • Instruirea debitorilor in legatura cu metodele de plata si propunerea de variante de achitare a restantelor
  • Solutionarea situatiilor speciale ale debitorilor din sfera sa de competenta intr-o maniera politicoasa si profesionala
  • Colaborarea cu alte departamente implicate in procesul de colectare
  • Pastrarea istoricului interactiunii cu debitorii, pentru rezolvarea optima a cazurilor
  • Lucreaza in echipa in vederea atingerii obiectivelor companiei
  • Duce la indeplinire alte cerinte venite din partea conducerii companiei

CANDIDATUL IDEAL:

  • Abilitati dovedite de negociere;
  • Putere de convingere
  • Foarte bune abilitati de comunicare interpersonala
  • Atentie la detalii
  • Foarte bune abilitati de organizare si prioritizare a activitatilor si timpului de lucru
  • Orientare catre rezultate
  • Experienta in activitatea de colectare debite/lucru cu clientii in regim de call-center reprezinta un avantaj, dar nu este obligatorie
  • Bune abilitati de lucru cu calculatorul: Word, Excel, Outlook
  • Atitudine pozitiva si orientata spre rezultate
  • Disponibilitate de a lucra in ture

BENEFICII:

  • Pachet salarial atractiv: salariu motivant, bonuri de masa si bonusuri de performanta
  • Abonament medical privat, la Regina Maria
  • "Ziua fructelor" in fiecare saptamana
  • Contract pe perioada nedeterminata
  • Program de lucru: de luni pana vineri, in ture
  • Program de training platit
  • Flexibilitate la ture
  • Mediu de lucru atractiv
  • Sanse reale de promovare
  • Oferim Work From Home in functie de nevoile tale

Va rugam sa ne trimiteti CV-ul insotit de urmatorul text: “Sunt de acord ca Kredyt Inkaso Investments RO S.A. sa imi proceseze datele cu caracter personal in vederea procesului de recrutare. Inteleg ca am dreptul sa imi accesez si rectific datele.” CV-urile trimise fara acest consimtamant nu vor fi luate in considerare.

Doar candidatii selectati vor fi contactati in vedere stabilirii unui interviu.

NOTIFICARE PRIVIND PRELUCRAREA DATELOR

Logo Kredyt Inkaso S.A.

B-dul Decebal Nr. 25-29, Etaj 7 (Nivel 8), Sector 3, Bucuresti

telefon: 0372.30.99.22

colectare@kredytinkaso.ro