Kredyt Inkaso Romania angajeaza

Colector Debite, program part-time (6 ore)

Oras: BUCURESTI

RESPONSABILITATILE POSTULUI:

  • Contactarea clientilor restantieri si preluarea apelurilor in vederea recuperarii sumelor datorate de acestia, aplicand tehnicile si standardele de calitate stabilite
  • Recuperarea sumelor restante datorate de clienti, conform termenelor si procedurilor departamentale, actionand politicos si eficient
  • Instruirea debitorilor in legatura cu metodele de plata si propunerea de variante de achitare a restantelor
  • Solutionarea situatiilor speciale ale debitorilor din sfera sa de competenta intr-o maniera politicoasa si profesionala
  • Colaborarea cu alte departamente implicate in procesul de colectare
  • Pastrarea istoricului interactiunii cu debitorii, pentru rezolvarea optima a cazurilor
  • Lucreaza in echipa in vederea atingerii obiectivelor companiei
  • Duce la indeplinire alte cerinte venite din partea conducerii companiei

CANDIDATUL IDEAL:

  • Abilitati dovedite de negociere
  • Putere de convingere
  • Foarte bune abilitati de comunicare interpersonala
  • Atentie la detalii
  • Foarte bune abilitati de organizare si prioritizare a activitatilor si timpului de lucru
  • Orientare catre rezultate
  • Cunoasterea limbii engleze la nivel conversational
  • Experienta in activitatea de colectare debite/lucru cu clientii in regim de call-center reprezinta un avantaj
  • Bune abilitati de lucru cu calculatorul: Word, Excel, Outlook
  • Atitudine pozitiva si orientata spre rezultate
  • Disponibilitate de a lucra in ture, part-time

BENEFICII:

  • Program de training
  • Oferta financiara este formata din salariu fix, bonus de performanta si tichete de masa
  • Oportunitatea de a-ti incepe cariera intr-o companie multinationala
  • Posibilitati de dezvoltare profesionala
  • Program flexibil de 6 ore/zi si mediu de lucru atractiv
  • Management de tip participativ

Logo Kredyt Inkaso S.A.

Strada Invingatorilor Nr. 24, Etajul 6, Bucuresti, Sector 3

telefon: 0372.30.99.22

colectare@kredytinkaso.ro